Współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy

 Zarząd Główny oraz Oddziały Powiśle i Grochów

         Nasze Liceum rozpoczęło współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy  Oddział Grochów w 2004 roku. Nasza młodzież aktywnie uczestniczyła w Kursach o Warszawie organizowanych przez ten Oddział, poszerzając swoją wiedzę o naszym mieście. Następnie nawiązaliśmy współpracę z Oddziałem Powiśle. Uczestniczyliśmy w wydarzeniach istotnych dla Warszawy – byliśmy obecni na wystawie poświęconej Bohdanowi Grzymale –Siedleckiemu, jak też na uroczystości nadania Jego imienia Skwerowi nad Wisłą przy Syrenie Warszawskiej.
Od 2004 roku, uczestniczymy w uroczystościach organizowanych przy symbolicznym grobie prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego na Powązkach.
         Młodzież nasza pod opieką Marioli Bujak próbuje swoich sił
w publikacjach artykułów zamieszczanych w czasopiśmie lokalnym „Na Powiślu”. Artykuły swoje zamieszczają tam również nasi nauczyciele – Małgorzata Owczarek i Mariola Bujak. Efektem tej współpracy są publikacje w ramach zeszytów „O Powiślu trochę więcej..”
         Małgorzata Owczarek – „ I tylko wspomnienia zostały…”- z zapisków Pani Aliny Bursze,  a Mariola Bujak – Urodzony na Powiślu, oddany Warszawie rzecz o prezydencie Warszawy Stefanie Starzyńskim.
Współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy pozwala bardziej związać się naszej młodzieży z miastem, Jego historią i uczy postaw otwartych na inicjatywy.
Członkowie TWP uczestniczą też czynnie w naszych szkolnych uroczystościach.

 Poniżej zdjęcia z Uroczystego otwarcia Bulwaru Bohdana Grzymały-Siedleckiego 23 października 2010 (na zdjęciachjest widoczny m.innymi poczet sztandarowy naszej szkoły)

 

 

 
 

 


Lokalna Akademia CISCO

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

pasek kolor2

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com