Współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy

Zarząd Główny oraz Oddziały Powiśle i Grochów

Nasze Liceum rozpoczęło współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy  Oddział Grochów w 2004 roku. Nasza młodzież aktywnie uczestniczyła w Kursach o Warszawie organizowanych przez ten Oddział, poszerzając swoją wiedzę o naszym mieście. Następnie nawiązaliśmy współpracę z Oddziałem Powiśle. Uczestniczyliśmy w wydarzeniach istotnych dla Warszawy – byliśmy obecni na wystawie poświęconej Bohdanowi Grzymale –Siedleckiemu, jak też na uroczystości nadania Jego imienia Skwerowi nad Wisłą przy Syrenie Warszawskiej.
Od 2004 roku, uczestniczymy w uroczystościach organizowanych przy symbolicznym grobie prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego na Powązkach.
         Młodzież nasza pod opieką Marioli Bujak próbuje swoich sił
w publikacjach artykułów zamieszczanych w czasopiśmie lokalnym „Na Powiślu”. Artykuły swoje zamieszczają tam również nasi nauczyciele – Małgorzata Owczarek i Mariola Bujak. Efektem tej współpracy są publikacje w ramach zeszytów „O Powiślu trochę więcej..”
         Małgorzata Owczarek – „ I tylko wspomnienia zostały…”- z zapisków Pani Aliny Bursze,  a Mariola Bujak – Urodzony na Powiślu, oddany Warszawie rzecz o prezydencie Warszawy Stefanie Starzyńskim.
Współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy pozwala bardziej związać się naszej młodzieży z miastem, Jego historią i uczy postaw otwartych na inicjatywy.
Członkowie TWP uczestniczą też czynnie w naszych szkolnych uroczystościach.

Poniżej zdjęcia z Uroczystego otwarcia Bulwaru Bohdana Grzymały-Siedleckiego 23 października 2010 (na zdjęciachjest widoczny m.innymi poczet sztandarowy naszej szkoły)

Lokalna Akademia CISCO

listopad 2017