W tym roku szkolnym uczniowie z klas IA i IC pod kierownictwem nauczycielki języka angielskiego pani Joanny Franaszczuk uczestniczą w projekcie "Time Capsule 2016" w ramach programu eTwinning. Wraz z nami w projekcie biorą udział szkoły z Ukrainy, Azerbejdżanu i Węgier. Od października do lutego przygotowywaliśmy materiały pamiątkowe z Polski, Warszawy i naszej szkoły (pocztówki, wycinki z gazet, piosenki popularne w Polsce w 2016 roku, prezentacje, zdjęcia). Na początku marca wysłaliśmy je do partnerskiej szkoły w Sławucie na Ukrainie. W zamian została do nas przysłana "kapsuła" z Ukrainy - rozpakowaliśmy ją w tym tygodniu. Naszym zadaniem w najbliższym czasie będzie jej zakopanie gdzieś w Warszawie... A za 10 lat planujemy spotkanie i odkopanie naszych skarbów. Logo projektu wykonała Iza Tarapata z IC. Zapraszamy do śledzienia całego projektu!

Projekt Pen Pals ma głównie na celu używanie i doskonalenie języka angielskiego, a także zachęcenie uczniów do kontaktowania się z rówieśnikami z innych krajów europejskich oraz nawiązywania trwałych przyjaźni.

W pierwszym etapie uczniowie będą mieli za zadanie postawienie pytań innym uczestnikom projektu, na które odpowiedź chcieliby poznać. Odpowiedzi stworzą profile uczniów, które pozwolą im poznać się lepiej.
W następnym etapie uczestnicy projektu będą korespondować ze sobą poruszając określony temat zmieniając każdorazowo partnera.

Uczniowie będą otrzymywali punkty za każdy wpis i narzędzie użyte w komunikacji. Uczniowie z najwyższą liczbą punktów zdobędą nagrody.

Krótki opis projektu:

• Zajęcia: pisanie listów, opisywanie obrazków, wymiana poglądów na różnorodne tematy
• Przedmioty: języki obce - angielski
• Wiek uczniów: 15 – 17 lat
• Proponowane narzędzia pracy: PowerPoint, wideo, zdjęcia, obrazy, Twinspace, etc.
• Cele: Ćwiczenie używania języka angielskiego w komunikacji, poprawienie zrozumienia i wyrażania się w języku angielskim, rozwijanie wiedzy o kulturze kraju partnerskiego.
Etap I
• Umieszczenie zdjęcia uczniów biorących udział w projekcie oraz listów przedstawiających partnerów oraz ich wygląd (próba dopasowania opisów do osób na zdjęciu)
Etap II
• Utworzenie prezentacji PowerPoint na temat stylu życia uczniów z obu krajów.

Lokalna Akademia CISCO

listopad 2017