Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej
Koło Energetyków
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41
 00-347 Warszawa
   

    W 2010 roku nawiązaliśmy współpracę z żołnierzami Armii Krajowej skupionymi przy byłej Warszawskiej Elektrowni. Kołu przewodniczy pan Edward Tracewski.
    Młodzież naszego liceum spotyka się z członkami tego Koła, których dziś już jest tylko 23. Aktywnie pomaga przy organizacji uroczystości patriotycznych związanych z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego czy też innych organizowanych przez kombatantów.
    Chce  ocalić Ich historię, dlatego gromadzi wywiady i zapisuje je. Te spotkania rozwijają więź międzypokoleniową, ale też uczą szacunku do Tych, którzy narażali swoje życie, podejmując walkę o wolną Polskę.
W ten sposób rozwija swoje zainteresowania. Te spotkania zainspirowały i zachęciły naszą młodzież do publikacji swoich tekstów na łamach powiślańskiego pisma „Na Powiślu”.
    Koło Energetyków było też inicjatorem nadania odznaczenia „PRO MEMORIA” naszej szkole, które otrzymaliśmy wiosną 2011 roku.
Kombatanci chętnie też uczestniczą w naszych szkolnych uroczystościach.