W ramach międzynarodowego programu współpracy szkół przez Internet eTwinning oraz aby uczcić rok Marii Skłodowskiej - Curie i 65 rocznicę powstania naszej szkoły, organizujemy międzyklasowy konkurs na plakat o życiu i pracy naszej patronki.
Plakaty powinny zawierać zdjęcia i/lub rysunki oraz zwięzłe informacje (50-80 słów w każdym języku) związane z wylosowanym tematem. Informacje te muszą być podane w trzech językach: polskim, angielskim i francuskim.
Format plakatu to 61 cm na 86 cm
Autorzy plakatów będą mieli również za zadanie utworzenie trzech pytań (w trzech wyżej wymienionych językach) do treści przedstawionych na plakatach.
Osoby zaangażowane w tworzenie plakatów będą mogły wziąć udział w programie eTwinning ze szkołą w podparyskim Nanterre oraz ewentualnej wymianie uczniowskiej z tą szkołą.
Najlepsze plakaty zostaną sfotografowane i umieszczone na portalu Twinspace i wykorzystane w międzynarodowym konkursie eTwinning o Marii Skłodowskiej-Curie.
Nauczyciele języków: angielskiego i francuskiego będą służyć wszelką pomocą w kwestiach językowych.
Termin oddania prac – 31.10.2011

Komisja konkursowa: