DYREKTOR XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WARSZAWIE

Ogłasza konkurs historyczny

„100 – lecie powstania Harcerstwa Polskiego…”

DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I LICEALNYCH W DZIELNICY WARSZAWA PRAGA - POŁUDNIE I NIE TYLKO

W roku 2011 mija 100 - tna rocznica powstania Związku Harcerstwa Polskiego, organizacji młodzieżowej, do której przynależność wiele pokoleń uznawało za wyróżnienie i zaszczyt. W 1939 roku Związek Harcerstwa Polskiego liczył 207 tysięcy członków, z czego organizacja męska zrzeszała 131 tysięcy osób, zaś żeńska 76 tysięcy. Ci harcerze dzielnie stanęli do obrony Ojczyzny w czasie II wojny światowej jako członkowie Szarych Szeregów, zapisując chlubne karty naszej historii.
Po wojnie różne były koleje harcerstwa polskiego, ale nigdy nie zaprzestali oni służyć….

„ Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce.”  -  Z przysięgi harcerskiej

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz drużyn harcerskich.
Prosimy o zainteresowanie uczniów problematyką  i zachęcenie do wzięcia udziału w konkursie.

Finał konkursu odbędzie się 16 grudnia 2011r. w XXIII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Zgłoszenia i więcej informacji