W ramach drugiego zadania Akcji „WF z Klasą” przeprowadzona została 28 maja debata na temat zachęcania do zdrowszego jedzenia w szkole. Wśród zapisanych do dyskusji 31 uczniów i wychowawców klas pierwszych i drugich wzięła udział także Pani ze sklepiku. Najczęściej poruszanymi tematami były - jakich produktów powinniśmy unikać, a jakie uznać za wskazane do spożycia oraz jakie produkty są najbardziej zalecane do sprzedaży w sklepiku szkolnym. Po dyskusji można przyjąć, że młodzież posiada dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, ale z codzienną praktyką jest już trochę gorzej. Uznano więc, że jest potrzeba poprawy nawyków żywieniowych poprzez promowanie zdrowych produktów w sklepiku szkolnym.

H.Orłowski