W XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w dniach od 25 września do 30 października grupa uczniów uczestniczy w projekcie Bezpieczna e-szkoła”. To czwarta już edycja projektu, którego celem jest aktywizacja młodych ludzi do podejmowania inicjatyw kulturalnych na rzecz lokalnej społeczności, poprzez podniesienie ich kompetencji w zakresie świadomego, bezpiecznego, krytycznego i twórczego korzystania z medium, jakim jest Internet. Dzięki Fundacji "5 Medium"  25 września uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat bezpieczeństwa w Internecie, a w następnych tygodniach w warsztatach dotyczących zarządzania projektem.
30 października 2014 zaprezentują społeczności uczniowskiej naszego liceum to, czego nauczyli się podczas warsztatów, a już 5 listopada przeprowadzą warsztaty w Centrum Społecznym Paca przy ul.Paca 40 dla zainteresowanych mieszkańców naszej dzielnicy.

Zapraszamy serdecznie!