14 października 2014r. obchodziliśmy w naszym liceum Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie tego dnia odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Oprócz "pierwszaków" wzięli w niej udział nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele rodziców oraz delegacje klas starszych.
Pani Dyrektor Małgorzata Karpezo przedstawiła nowym uczniom najważniejsze fakty z 68-letniej historii szkoły, a następnie wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły.
Po życzeniach i kwiatach od uczniów i rodziców dla nauczycieli z okazji ich święta odbyła się najważniejsza część uroczystości - ślubowanie. Wybrani przedstawiciele klas pierwszych z powagą powtarzali jego tekst:

Rozpoczynając naukę

Ślubujemy uroczyście
Wytrwałą i rzetelną pracę
Na wzór patronki Liceum
Marii Skłodowskiej-Curie

Zdobywając wiedzę
Będziemy łączyć
Rozwój osobowości
Z troską o najlepsze tradycje Liceum

Ślubujemy, że naszą postawę
Zawsze będą wyznaczać:
Odpowiedzialność,
Szacunek dla wartości,
Poszukiwanie prawdy i autorytetów

ŚLUBUJEMY

Potem wszyscy obejrzeli filmik nakręcony przez klasę 2b pt. "Dzień, który odmienił moje życie".
Następnie klasy pierwsze przedstawiły przygotowane przez siebie prezentacje.
Na koniec 3-osobowe drużyny "pierwszaków" wzięły udział w opracowanym przez klasę 2b quizie dotyczącym naszego liceum. Zwyciężyła w nim klasa 1a. Zarówno zwycięzcy jak i pokonani otrzymali dla swoich klas pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody-niespodzianki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.