EUROPEJSKI PROGRAM NA RZECZ MŁODZIEŻY - Jak korzystamy z programów unijnych?
Rok szkolny 2010/2011 to rok przełomowy w naszej szkole, rok projektów i szeroko zakrojonych działań europejskich.
Korzystając ze środków unijnych wspieramy rozwój indywidualny i społeczny naszych uczniów, i zachęcamy ich do aktywnego udziału w życiu społecznym i demokratycznym.
Eurolekcje i Euroweek to uzupełnienie działań programowych realizowanych w ramach przygotowań do udziału w wydarzeniu brukselskim "Your Europe Your Say!" (Twoja Europa Twoje Zdanie!)

Eurolekcje

W Centrum Informacji Europejskiej w Warszawie nasi uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość dowiedzieć się jakie korzyści daje nam członkostwo w Unii Europejskiej w zakresie różnych obszarów dotyczących młodych ludzi (Eurostudia, Europraca, Eurowolontariat, Euroszanse, Młodzież ma głos). Jak zdobyć pieniądze na projekt młodzieżowy, jak wpłynąć na kształt Unii Europejskiej, oraz wiele innych tematów przybliżających działalność Unii Europejskiej i zachęcających młodzież do aktywnego wpływania na kształt polityki UE. Każda lekcja inna, wszystkie ciekawe.

Euroweek

W marcu 2011 klasa IIe wraz z dwoma opiekunami, panią Lucyną Wawro-Jastrzębską (wychowawcą i koordynatorem projektu) i panią Grażyną Sierzpowską wyjechała do Długopola Dolnego na tygodniowy obóz szkoleniowy współfinansowany ze środków unijnych pod hasłem "Euroweek - Szkoła Liderów", a zorganizowany przez Europejskie Forum Młodzieży. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata oraz doświadczonych szkoleniowców EFM. Forma interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń pomogła uczniom rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole, a konwersacje w języku angielskim podniosły poziom ich umiejętności językowych.
Certyfikaty, które otrzymali na zakończenie szkolenia, dają im między innymi pierwszeństwo do udziału w wymianach młodzieżowych organizowanych przez EFM.