TWÓRCZA SZKOŁA - MĄDRA MŁODZIEŻ - CZYLI O NOWATORSKICH ROZWIĄZANIACH EDUKACYJNYCH W NASZYM LICEUM

Realizując politykę "kształcenia podążającego za uczniem" sięgamy po inspirujące programy nauczania, pomagające w aktywnym poznawaniu świata i stymulujące własny rozwój ucznia, jego talentu i zainteresowań.
W tegorocznej VI edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych znaczący sukces odniósł projekt: "Nauka bez granic"- śladami anglosaskiej kultury i historii - czyli Monarchia Elżbietańska inspiracją do nauki języka angielskiego, autorstwa pani Lucyny Wawro-Jastrzębskiej, nauczycielki języka angielskiego. Tytuł projektu sam w sobie jest odzwierciedleniem jego celu i planowanych efektów.
Korzystając z dofinansowania WIE piętnastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z dwoma nauczycielami (panią Lucyną Wawro-Jastrzębską - koordynatorem projektu, i panią Edytą Całkowską) uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Anglii.
Dzięki atrakcyjnej i efektywnej formie edukacji uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zagadnień z kultury, historii, sztuki i literatury Wielkiej Brytanii, a poprzez kontakt z żywym językiem wzrósł poziom ich praktycznej znajomości języka angielskiego. Uczestnicy projektu przywieźli z sobą nie tylko certyfikaty uczestnictwa, ale również niezapomniane wrażenia, które upamiętniają w kronice multimedialnej.