29 listopada 2010 roku został zakończony konkurs w 180 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego.
Konkurs miał dwuetapowy przebieg – wykonania artystyczne – przesłuchania wykonawców pieśni piosenek oraz utworów poetyckich odbyły się 22 listopada 2010, gdzie wyłoniono laureatów i tzw. cykl naukowy dotyczący wiedzy ogólnej o Powstaniu Listopadowym.
Oto laureaci:
1. Wykonanie utworu poetyckiego:
I miejsce: Marta Zielińska - „Reduta Ordona” A. Mickiewicza
ze Szkoły Podstawowej Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny.
II miejsce: Bartosz Potrykus – „Pobudka północna”
ze Szkoły Podstawowej Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny.
III miejsce: Zuzanna Kwiatkowska – „Śmierć pułkownika”
A. Mickiewicza oraz „Po bitwie pod Stoczkiem”
Stefana Garczyńskiego – Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
Przyznano również wyróżnienia dla:
Julii Bahłaj - „Sowiński w okopach Woli” J. Słowackiego
Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida
Natalii Drewnik – za wykonanie „Do broni" -
Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali:
Karolina Klinowska
Agata Sadowska
Dorota Zdankiewicz
Mikołaj Kwiatkowski
Alicja Trojanowska
Maja Duszczyk
2. Wykonanie pieśni i piosenki:
I miejsce : Maria Leszczełowska - „Bywaj dziewczę zdrowe”
Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
II miejsce: Maja Piekarska - „Przy sadzeniu róż”
Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida
III miejsce: Natalia Drewnik – „ Gdy naród do boju”
Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
Wyróżnienie otrzymał : Michał Gawryszewski – „Wojennko, wojenko”
Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida
W grupie gimnazja :
1. Wykonanie utworu poetyckiego:
I miejsce : Maksymilian Vogtman - „Hymn” J. Słowackiego
Zespół Szkół Sportowych nr 70 im. Płk. Henryka Leliwy – Roycewicza, Gimnazjum nr 21
II miejsce: Przemysław Paliński – „Wyjście z Polski”
Zespół Szkół Sportowych nr 70 im. Płk. Henryka Leliwy – Roycewicza, Gimnazjum nr 21
Wyróżnienie otrzymał: Wojciech Sobolewski – „Bitwa pod Olszynką Grochowską”
Zespół Szkół Sportowych nr 70 im. Płk. Henryka Leliwy – Roycewicza, Gimnazjum nr 21
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali:
Kacper Sienicki
Sebastian Sztyglic
Krzysztof Krajewski
W grupie szkoły ponadgimnazjalne:
1. Wykonanie utworu poetyckiego:
I miejsce : Andrzej Mroczek – kompozycja własna
Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, ul. Majdańska 30/36
II miejsce : Klara Kureczko – „ Uderzenie na bagnet” Stefana Garczyńskiego
Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Tadeusza Uszyńskiego
III miejsce : Filip Kamać - „Reduta Ordona” A. Mickiewicza
z Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie.
2. Wykonanie pieśni i piosenki:
Wyróżnienie przyznano : Marii Dobosz - „Serce w plecaku”
Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Tadeusza Uszyńskiego
W kategorii wiedzy o Powstaniu Listopadowym nagrody otrzymali:
A. Gimnazjum:
Adrianna Bakuła – 19 pkt.
Michał Mańkowski – 18 pkt.
Weronika Polkowska– 16 pkt.
Piotr Zieliński – 15 pkt.
Aneta Mintzberg – 15 pkt
Sonia Strzelczyk – 13 pkt.
Bartosz Witan – 13 pkt.
B. Liceum:
Dominik Podziński – 27 pkt.
Daria Rybicka - 23 pkt.
Przemysław Abramczuk - 20 pkt.
Michał Lipka – 17 pkt.
Daniel Szeląg - 16 pkt.
Michał Wilkosz - 16 pkt.
Sebastian Majszczyk - 16 pkt.
Zwycięzcom gratulujemy.