Prezenty dla dzieci z Solecznik
Prezenty od św. Mikołaja dla dzieci polskich z rejonu Solecznik wyruszyły na Litwę.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji warszawskich szkół.
Przekazaliśmy prezenty dla pięciorga dzieci.

Praca projektowa
Uczniowie kl 1b - grupa z rozszerzonym biz - po raz pierwszy zmierzyła się z pracą projektową. Mieli za zadanie stworzyć przyrząd przydatny w pracy biurowej i zaprezentować go na forum.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Dzisiaj, 4 grudnia wręczano na SGH stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Karol z klasy 3g został stypendystą po raz drugi. Gratulujemy !!!

Spektakl Oskar i Pani Róża
26 listopada wybraliśmy się do Teatru Baj na spektakl Oskar i Pani Róża na podstawie utworu Erica-Emmanuela Schmitta, w adaptacji Ewy Piotrowskiej. Zachwyciła nas niezwykle oszczędna i wymowna scenografia sztuki oraz gra aktorów. To dzięki słowom, gestom, muzyce i rekwizytom zagłębialiśmy się w opowieść o młodym chłopcu, który cierpi na śmiertelną chorobę. Zaznajamialiśmy się z jego emocjami, towarzyszyliśmy relacjom Oskara z rodzicami, lekarzami, pacjentami, Bogiem i Ciocią Różą, która emanując optymizmem i energią, uczyła nas jak towarzyszyć człowiekowi w terminalnym stadium raka. Spektakl inspirował do stawiania sobie fundamentalnych pytań o sens istnienia. Wzruszał nas i rozśmieszał, poruszał do głębi nasze człowieczeństwo, ale też pozostawił z refleksjami na temat kruchości ludzkiego istnienia.
Na zdjęciu aktorzy: Ciocia Róża (Elżbieta Bielińska) i Oskar (Oskar Lasota) oraz nasza szkolna grupa miłośników teatru.



