Konkurs Mistrz Mowy Ojczystej
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego reprezentanci klas rywalizowali dzisiaj o tytuł MISTRZA MOWY OJCZYSTEJ.
Pochwalili się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii, fleksji, frazeologii, poetyki oraz znajomości literatury pięknej.
W konkursie zwyciężył Grzegorz G. z klasy 2B, tytuł wicemistrza zdobył Kacper Sz. z klasy 4DE, trzecie miejsce wywalczył Michał W. z klasy 3E.
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs recytatorski
W dn.17.02.2026 w Liceum im. T. Kościuszki odbył się I Konkurs Wokalno - Recytatorski poświęcony T. Kościuszce i poezji patriotycznej, w którym brała udział również nasza młodzież klas pierwszych.
Naszą szkołę reprezentowali: Sara Żbikowska z piosenką "Ojczyzna" i Bartosz Wyszogrodzki, recytując wiersz K.K. Baczyńskiego, "Elegia o chłopcu polskim". Konkurencja była silna.
Gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.
Po konkursie odbyły się ciekawe zajęcia z dykcji i interpretacji, które poprowadził aktor teatralny i filmowy, Andrzej Mularczyk.

Walentynki
Wlentynek nie odkładamy na jutro...
Jest poczta walentynkowa, ścianka, serduszka wszędzie (tak, nawet tam, gdzie się nie spodziewacie).
Życzymy wszystkim, żeby znaleźli to, czego szukają – miłość, sympatię, przyjaźń… albo chociaż walentynkę bez literówki .
Wasz SU.

Tłusty czwartek
Tłusty Czwartek – święto, które łączy pokolenia… i kalorie.
Ulubiony dzień Pani Dyrektor i nie tylko!, więc samorząd dopilnował, żeby pączków nie zabrakło.
Było słodko, było pysznie — palce lizać!



