konkurs

XXIII Liceum Ogólnokształcące zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w czwartej edycji konkursu:

niezwykla liczba pi

pod honorowym patronatem
pana Tomasza Kucharskiego
Burmistrza Dzielnicy Praga Południe

Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Liczby PI

Prace uczniów należy składać do dnia 8 marca 2011r. (wtorek) w sekretariacie XXIII LO w Warszawie ul. Naddnieprzańska 2/4.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi na terenie naszego liceum w dniu 14 marca 2011r (poniedziałek).
Tego dnia uczestnicy konkursu będą mogli wziąć udział w szkolnych obchodach Światowego Dnia Liczby PI, obejrzeć wystawę zgłoszonych prac oraz prac laureatów z lat ubiegłych, a także spróbować wypieków specjalnie na ten dzień przygotowanych przez uczniów biorących udział w szkolnym konkursie na najlepsze "PI - ciasto".

14 marca odbędzie się również szczególny konkurs, którego zwycięzcą zostanie uczeń, który zapamięta i wyrecytuje przed komisją największą ilość cyfr po przecinku w rozwinięciu liczby PI. (może wziąć w nim udział tylko jeden reprezentant danej szkoły - zgłoszenia do 8 marca 2011r.)

Szczegółowych informacji na temat konkursów udziela nauczyciel matematyki mgr Małgorzata Karpezo - tel. do sekretariatu szkoły (22) 516 91 61

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !