Dnia 1 czerwca 2014 roku od 10.00 do 16.00 na boisku szkolnym XXIII Liceum Ogólnokształcącego  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4 odbył się  Piknik Rodzinny  -  impreza  rekreacyjno-sportowa zorganizowana z  okazji Dnia Dziecka pod  honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy pana Tomasza Kucharskiego.

Nasi goście brali udział w rodzinnym konkursie sprawności fizycznej: „wyścigu kangurów”, ”biegu kelnerskim”, wyścigu zwinnościowym, slalomie piłkarskim, konkursie celności i slalomie unihokeja.  Jedną z większych atrakcji było malowanie twarzy. Wszystkie propozycje cieszyły się dużą popularnością .

Spośród ok. 300 uczestników  83 otrzymało Certyfikat sprawności fizycznej. W imprezie, w charakterze sędziów poszczególnych  konkurencji, zaangażowało się 25 uczniów i nauczyciele naszego Liceum.

Honorowymi gośćmi Pikniku byli burmistrzowie naszej dzielnicy –pan Tomasz Kucharski, pan Jarosław Karcz i pan Konstanty Bartoń.

Wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć pokazy walki mieczem oraz tradycyjnego łucznictwa  japońskiego zorganizowanego przez  Europejskie Stowarzyszenie Atletyczne Ving Tsun. Oprócz tego swój pokaz mieli młodzi karatecy z UKS Karate Tradycyjne Praga Płd

Zawitali do nas także strażacy z wozem bojowym - duża atrakcja dla dzieci i wielu dorosłych.

Wszyscy mieli również możliwość sprawdzenia swoich  umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, a także  zwiedzania  nowej hali sportowej.

W sali gimnastycznej odbyła się wystawa kotów rasowych  zorganizowana przez  Polski Związek Felinologiczny .

Nasi goście mogli też częstować się kiełbaskami z grilla oraz pysznym ciastem upieczonym przez uczniów naszego Liceum.

Uczestnicy wyrażając zadowolenie, zadawali pytania: czy taka impreza odbędzie się również za rok?