Dnia 26 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zjawiska przyrodnicze”. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczestników, którzy nadesłali ponad 90 zdjęć.

I miejsce – Joanna Perkowska

II miejsce – Julia Kuchta

III miejsce – Patrycja Chodkiewicz

Wyróżnienia:

- Paweł Saniewski

- Aleksandra Całkowska

- Julia Kuchta

Tego samego dnia odbył się także II etap (finał) Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Patronat nad konkursem objęło wydawnictwo Pearson. Do udziału w konkursie zgłosiło się 8 gimnazjów.

Konkurs obejmował materiał leksykalno-gramatyczny na poziomie A2. Testy I i II etapu zawierały zadania sprawdzające znajomość słownictwa, struktur gramatycznych, rozumienie tekstu słuchanego i czytanego, umiejętność tworzenia krótkich tekstów użytkowych oraz wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego. W drugiej części finału uczniowie wykazywali się również umiejętnością mówienia w języku niemieckim. Do II etapu zakwalifikowało się 14 uczniów.

Laureaci konkursu:

I miejsce -  Klaudia Adamek z Zespołu Szkół Publicznych nr 1