On 8th March 2011 an EESC member, Mr Pater, visited our school and held an information session. It was a very good presentation, both our teachers and the students were impressed and happy to take part in it and have lots of new interesting information. It is great that our school can take part in the "Your Europe, Your Say" event. There are some photos from our meeting:

More information in May, after our visit in Brussels

Agata Włodaków, IIe
A member of the project

Polska wersja:
8 marca 2011 członek EKES, pan Krzysztof Pater odwiedził naszą szkołę. W czasie sesji informacyjnej nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uzyskali wiele interesujących informacji na temat Unii Europejskiej i programów unijnych dla młodzieży. To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, że możemy brać udział w tak wielkim przedsięwzięciu jak Your Europe, Your Say (Twoja Europa, Twoje Zdanie). Oto zdjęcia ze szkolnej debaty:

Więcej informacji w maju po naszej wizycie w Brukseli

Agata Włodaków, IIe
Uczestniczka projektu