Dzisiaj, 8.02.2023 r. uczniowie klas 1a, 1c, 1d oraz 4b wzięli udział w studyjnym wyjeździe do Muzeum Obozu zagłady w Treblince.
Poznawali historię obozu zagłady, wysłuchali relacji Samuela Willenberga - byłego więźnia Treblinki oraz zapalili świeczki przy kamieniach upamiętniających zgładzone żydowskie społeczności miast i miasteczek polskich. Przywracali pamięć warszawskich Żydów w skupieniu odczytując ich imiona i nazwiska - jedne z nielicznych, jakie udało się badaczom ustalić. Nasza wizyta w tym miejscu to swoista odpowiedź na wezwanie Ocalałej z Zagłady Haliny Birenbaum: "Jedźcie do Treblinki!" Ten wiersz towarzyszył nam podczas dzisiejszego dnia.
Wyjazd do miejsca pamięci poprzedzony był warsztatem edukacyjnym "Podróż pamięci", w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1a. Dziękujemy p. Pawłowi Sawickiemu z Fundacji "Pamięć Treblinki".