14.09.2007 grupa uczniów wraz z opiekunami przyleciała do Warszawy.
W sobotę 15.09. pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia. W programie wycieczki oprócz zwiedzania Starówki była wizyta w Planetarium.
Niedziela, zgodnie ze zwyczajem była dniem w rodzinach, tzn. nie było żadnego wspólnego programu. W poniedziałek uczniowie niemieccy poznawali naszą szkołę i uczestniczyli w zajęciach. Drugą częścią programu było podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego PKiN oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. We wtorek zwiedzaliśmy Sejm i Senat, a później spacerowaliśmy po Łazienkach. W środę odbyła się wycieczka do Lublina. W programie wycieczki było: zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego na Majdanku, Starówki, trasy podziemnej obrazującej rozwój miasta, katedrę (a w niej skarbiec i kaplicę szeptów).
W czwartek uczniowie niemieccy poznawali Starówkę Warszawską, zwiedzali Zamek Królewski. Po południu wspólnie wykonywaliśmy prace projektowe.
W piątek uczniowie niemieccy wylecieli do Stuttgartu.