Grupa polska wyjechała w środę 10.10.07 autokarem liniowym do Ulm. Po wielogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.
W piątek poznawaliśmy Albert Schweitzer Gymnasium, braliśmy udział w zajęciach szkolnych, a później zwiedzaliśmy Muzeum Regionalne miasta Laichingen oraz jaskinię Tiefenhoehle. Sobotę spędziliśmy w pięknym miasteczku Meeresburg nad jeziorem Bodeńskim, gdzie min. zwiedziliśmy średniowieczny zamek, w którym żyła i tworzyła Anette von Droste-Huelshoff.
W niedzielę nie było wspólnego programu. W poniedziałek zwiedzaliśmy miasteczko Blaubeuren, a w nim klasztor i jezioro Blautopf, a także miasto Ulm. We wtorek pojechaliśmy do miasta uniwersyteckiego Tuebingen, gdzie zwiedziliśmy Starówkę ( a w niej min. średniowieczne więzienie dla\ studentów), a później odbyliśmy przejażdżkę łodziami po rzece Neckar.
W środę uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych, a także byliśmy z wizytą u burmistrza Laichingen.
W czwartek nasza wizyta dobiegła końca - autobusem liniowym wyruszyliśmy do Warszawy.