W dniu 22. kwietnia 2022 poczet sztandarowy XXIII Liceum Ogólnokształcącego brał udział w uroczystości nadania imienia Marii Skłodowskiej-Curie Szkole Podstawowej nr 400. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w świątyni Opatrzności Bożej. Druga część uroczystości - przekazanie sztandaru szkole a następnie występy artystyczne uczniów - miała miejsce w siedzibie szkoły. 

#ŁączynasPamięć

Jak co roku w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim odbyła się Akcja „Żonkile” – Łączy nas pamięć.

Nasza szkoła włączyła się w nią wykonując i rozdając wśród uczniów i nauczycieli żółte papierowe żonkile. Odbyły się warsztaty, na których rozmawialiśmy o miłości w obliczu Zagłady, do czego zainspirował nas reportaż Anny Bikont „Miłość w getcie” o Irenie Sendlerowej i Adamie Celnikierze. Obejrzeliśmy film „Muranów – Dzielnica Północna” opowiadający o historii żydowskiej Warszawy. Wysłuchaliśmy też wykładu naszego kolegi Bartka Borka z klasy 3m o powstaniu w getcie warszawskim. Delegacja uczniów naszego liceum udała się na spacer historyczny „Śladami bohaterów getta warszawskiego”. Złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta i na Kopcu Anielewicza.

Serdecznie zapraszamy Kandydatów na uczniów naszej szkoły oraz ich Rodziców na dzień otwarty.

Termin: Środa, 6 kwietnia 2022 r. godz. 18.00.

szkola1

Poniżej przedstawiamy biuletyn informacji maturalnych przygotowany przez portal Mapa Akademicka
 
 

Drodzy Maturzyści!

Do egzaminu maturalnego pozostały już niecałe dwa miesiące. Już 4 maja rozpoczynacie wyczerpujący maraton podczas, którego będziecie musieli udowodnić wiedzę zdobytą w czasie nauki w szkole średniej.  Egzamin maturalny to dla Was przepustka do dalszej edukacji na uczelni wyższej.

Część z Was zastanawia się zapewne jakie musi osiągnąć wyniki na maturze, aby dostać się na wymarzone studia. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kalkulator progów punktowych na studia. Dzięki niemu możecie sprawdzić na jakim poziomie musielibyście zdać maturę, aby w ubiegłym roku dostać się na studia. A oprócz tego jak zawsze przesyłamy Wam garść ciekawostek od Warszawskich Uczelni Wyższych.

Pamiętajcie również, że zawsze możecie do nas pisać wiadomości, aby rozwiać nurtujące pytania i wątpliwości! 😊

👉https://www.facebook.com/mapaakademicka

👉https://mapaakademicka.pl/

 
 
 
 

Wydawnictwo Operon

 
 

Jak się przygotować, by zdać Maturę na jak najlepszym poziomie? Liczy się motywacja, systematyczność i jakościowe materiały do powtórek.

Pakiet Vademecum oraz Testy i arkusze to kompleksowe wsparcie w nauce i ćwiczeniu rozwiązywania zadań maturalnych.

Tylko najważniejsze informacje, przyjazna forma powtórek, zadania zgodne z wymogami CKE – ze wszystkich przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Sprawdź https://sklep.operon.pl/egzaminy/matura.html?op_type=358&utm_source=mapa&utm_campaign=pakiety&utm_id=mapaakademicka+2022

 
 

Uczelnia Techniczno-Handlowa im.  Heleny Chodkowskiej

 
 

Wydział Fizyki Uniwersytet Warszawski

 
 

Wydział Bilogi, Uniwersytet Warszawski

 
 

Grupa Uczelni Vistula

 
 

Szkoła Główna Służby Pożarniczej

 
 

Pasjonujecie się tematami związanymi z bezpieczeństwem i macie w sobie chęć pomagania innym? Poznajcie Szkołę Główną Służby Pożarniczej (SGSP) w Warszawie!

Straż pożarna to nie tylko czerwone samochody… To wiele obszarów z zakresu bezpieczeństwa, dzięki którym możecie realizować się na wielu polach i rozwijać swoje zainteresowania!

Serdecznie zapraszamy na studia mundurowe i cywilne w SGSP – dołączcie do nas i przekonajcie się jak ciekawa jest nasza uczelnia! 😊

 
 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

 
 

Wojskowa Akademia Techniczna

 
 

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

 
 

Chcesz studiować Informatykę, Zarządzanie w IT, Architekturę Wnętrz lub Grafikę?

A może jesteś pasjonatem lub pasjonatką kultury Japonii i szukasz studiów dla siebie?

W PJATK rekrutacja odbywa się BEZ PROGÓW PUNKTOWYCH!

Wszystko po to, żeby nasi studenci mogli rozwijać się w najbardziej przyszłościowych kierunkach niezależnie od wyniku zdanej matury!

Dowiedz się więcej o studiach i rekrutacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie i dołącz do naszego Q&A online!

Czekamy na Ciebie 9 lutego na naszym Facebooku!

 

Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski

 
 

Przed Tobą matura? Chcesz usystematyzować swoją wiedzę lub powtórzyć najważniejsze informacje? Dołącz do nas - już niebawem zaczynamy kolejną edycję "praWOStart"!

"praWOStart" to coroczny projekt organizowany przez Wydział Prawa i Administracji UW we współpracy z kadrą akademicką WPiA UW oraz Samorządem Studentów WPiA UW. Podczas tego intensywnego tygodnia przygotowań do matury z WOSu, uczniowie szkół ponadpodstawowych mają szansę uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie prawa, a także poznają atmosferę WPiA UW!

Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u projektu na Facebooku - https://www.facebook.com/praWOStart

 
 

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Mapy Akademickiej! 😊

 
 
Mapa Akademicka
 

Sprawdź progi punktowe na
Uczelniach Wyższych

 
 

W rozgrywkach Mistrzostw Dzielnicy Pragi Południe w piłce koszykowej dziewczęta naszej szkoły zajęły III miejsce.

IMG 2778

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!