#ŁączynasPamięć

Jak co roku w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim odbyła się Akcja „Żonkile” – Łączy nas pamięć.

Nasza szkoła włączyła się w nią wykonując i rozdając wśród uczniów i nauczycieli żółte papierowe żonkile. Odbyły się warsztaty, na których rozmawialiśmy o miłości w obliczu Zagłady, do czego zainspirował nas reportaż Anny Bikont „Miłość w getcie” o Irenie Sendlerowej i Adamie Celnikierze. Obejrzeliśmy film „Muranów – Dzielnica Północna” opowiadający o historii żydowskiej Warszawy. Wysłuchaliśmy też wykładu naszego kolegi Bartka Borka z klasy 3m o powstaniu w getcie warszawskim. Delegacja uczniów naszego liceum udała się na spacer historyczny „Śladami bohaterów getta warszawskiego”. Złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta i na Kopcu Anielewicza.