W roku szkolnym 2019/2020 młodzież naszego liceum uczestniczyła w projekcie eTwinning w języku niemieckim.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami podjętymi przez Nich w ramach realizacji tego projektu.

eTwinning 2020

Niezwykle miło nam poinformować, że nasza uczennica Barbara Błażejczyk z kl.1H zdobyła II miejsce w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasze Liceum ubiega się o certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy w ramach projektu wspierania uczniów zdolnych "WARS i SAWA".

wars i sawa

Projekt WARS i SAWA na stronach Biura Edukacji.

swe czasy

Młodsze wspominam, które tu zostały…

Młodzież z klasy 1A i 1L wraz z wychowawcami prof. Mariolą Bujak i prof. Małgorzatą Rodak oraz prof. Barbarą Dąbrowską odwiedziła 3 marca Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – muzeum biograficzne poświęcone Janowi Kochanowskiemu, które funkcjonuje w XIX wiecznym dworku rodziny Jabłonowskich, niemal w tym samym miejscu, gdzie stał dawny dwór Kochanowskich. W salach muzealnych uczniowie poznali kolejne etapy życia mistrza Jana: edukację, pobyt na dworze królewskim, okres czarnoleski oraz działalność publiczną.

czarnolas3

W niedzielę 23 lutego 2020 roku uczniowie naszego Liceum wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystości obchodów 189 rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską.

Poczet sztandarowy wraz z innymi uczestnikami przemaszerował spod Kopca Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska/ul. Traczy)  pod  pomnik Bitwy Grochowskiej 1831 r. na Olszynce Grochowskiej przy ul. Szerokiej w Warszawie. Oddano hołd bohaterom, miały miejsce przemówienia i składanie wieńców.