„Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi.

Poszukaj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie.

Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj.

Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”.

Drodzy uczniowie klas czwartych!

Dziś kończycie naukę w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w tej trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość. Pamiętamy, jak przekraczaliście próg naszej szkoły – pełni obaw, czy dacie sobie radę z edukacją i znajdziecie przyjaciół. Daliście radę, i my jesteśmy z Was – naszych Uczniów – dumni. I Wy sami też odczuwajcie dumę! To Wasza wytężona praca i wiara w sukces przyczyniły się do tego, że dziś staliście się absolwentami naszej szkoły.

graduation-g5fb55c000_640.pngCzęść z Was będzie zapewne kontynuować naukę na studiach, inni podejmą pracę, a jakaś część pewnie znajdzie jeszcze inny pomysł na życie. Cokolwiek wybierzecie, jako swój życiowy projekt, starajcie się, aby to, co będziecie robić, wykonywać z pasją. Realizujcie się zgodnie ze swoimi marzeniami. Pielęgnujcie w sobie ten wielki młodzieńczy apetyt na życie, ciekawość świata i chęć zmieniania go. Rywalizujcie sami ze sobą, by być jeszcze lepszymi i sięgajcie po to, co dziś może jeszcze wydaje się nieosiągalne.

A tymczasem niech Pani Matura łaskawą Wam będzie...shamrock gbac92825b 640