We wtorek 30 listopada klasa 3m pod opieką Pani Profesor Ewy Borkowskiej udała się na wycieczkę śladami powstania listopadowego.

Wycieczka była naszym klasowym projektem - sami opracowaliśmy trasę i materiały, wcieliliśmy się też w role przewodników. Pilotowani przez Marcina powędrowaliśmy do miejsc, w których rozegrały się warszawskie epizody powstania. Były to: Olszynka Grochowska - miejsce najkrwawszej bitwy, Warszawska Szkoła Podchorążych, skąd wyruszyli spiskowcy, pomnik Jana III Sobieskiego i Belweder, Arsenał oraz Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie są upamiętnione najważniejsze bitwy tego polskiego zrywu.

Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie jednogłośnie potwierdzili, że było to bardzo ciekawe doświadczenie a realizacja zadania połączyła i zbliżyła do siebie naszą klasę.

                                                                                                             Nina Gomoła, 3m

Zapraszamy do galerii