W 2021 roku obchody EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW przypadły na 26 września. W Unii Europejskiej funkcjonuje aż ponad 20 języków urzędowych. Znajomość języka obcego, jak wszyscy doskonale wiemy, pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego i przyczynia się do rozwoju osobistego.

W naszym liceum świętowaliśmy ten dzień w piątek 24 września podczas uroczystości zorganizowanej przez nauczycieli języków obcych oraz uczniów naszej szkoły. Wydarzenie zaadresowane głównie dla klas drugich i trzecich składało się z konkursu plastycznego, wiedzy o językach obcych oraz festiwalu piosenki obcojęzycznej.

Jesteśmy dumni, że mamy w naszych szeregach młodzież wszechstronnie uzdolnioną. Umiejętności plastyczne Pauliny Ignatowskiej i Wiktorii Bieleckiej zostały nagrodzone w konkursie na najlepszy plakat „Dzień Języków Obcych”. Reprezentanci klasy 2D okazali się niepokonani w konkursie wiedzy językowej. Oliwia Węclewska i Natalia Zdunek uświetniły spotkanie prezentując wybitne możliwości wokalne podczas konkursu piosenki anglojęzycznej, którego zostały zwycięzcami.

                                                                                                                                   Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii