Mateusz Karpiński z klasy 1c brał dziś udział w konkursie "Mistrz mowy angielskiej" organizowanym przez IV LO im. Adama Mickiewicza.

Uczestnicy mieli do wygłoszenia trzyminutową przemowę na jeden z podanych w regulaminie tematów. Poziom wszystkich biorących udział był bardzo wysoki. Mateuszowi tym razem nie udało się zdobyć żadnej nagrody pomimo ogromu pracy włożonej w przygotowanie.

Gratulujemy odwagi, pomysłu na przemowę i bardzo wysokiego poziomu w posługiwaniu się językiem angielskim!!!

konkurs2

W listopadzie klasy 2a, 2b, 3a, 3b i 3d zwiedzały Cytadelę Warszawską, poznając historię Powstań Listopadowego i Styczniowego.

cytadela

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Konkursie wiedzy o życiu i działalności naukowej Marii Skłodowskiej – Curie oraz

Konkursie prezentacji multimedialnych "Warszawskim szlakiem Marii Skłodowskiej-Curie – moje inspiracje dorobkiem naukowym uczonej".

Regulaminy konkursów są zamieszczone poniżej.

W przypadku prac multimediaalnych prosimy o podanie źródeł wszystkich użytych multimediów (materiały własne, licencja CC, zgoda autora, itd.).

Regulamin konkursu prezentacja multimedialna

Regulamin konkursu z wiedzy

W dniu 15 listopada Pani Dyrektor Edyta Całkowska wraz z historycznym sztandarem naszego Liceum uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej historię Szkoły Żeńskiej XII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie. Liceum to powstało w 1930 roku i mieściło się wtedy przy ulicy Targowej 63. Następnie w latach 1945-1964 mieściło się w domu przy ulicy Obrońców 31 i tu właśnie odsłonięto pamiątkową tablicę.

Sztandar prezentowany przez poczet sztandarowy nasze Liceum otrzymało dzięki staraniom absolwentki XII Liceum Żeńskiego Pani Marii Kalicińskiej, która w 1970 roku została Dyrektorem XXIII Liceum.

20221115 122929

W piątek 16 września uczniowie klasy 3A wzięli udział w 29 Akcji Sprzątania świata - Polska.

Zachęcamy wszystkich do dbania o nasze środowisko.

sprzatanie swiata