Współpraca XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie z UKS „Marysin” mającego siedzibę w Zespole Szkół nr 115 przy ul. Króla Maciusia 5

W ostatnich trzech latach reprezentacja Liceum dziewcząt w piłkę nożną systematycznie ( 2-3 w roku szkolnym) rozgrywa mecze towarzyskie z drużyną dziewcząt z UKS Marysin (trener Ryszard Zajączkowski). W turnieju organizowanym przez UKS Marysin w 2010r. drużyna  piłki nożnej dziewcząt z XXIII LO zajęła II miejsce. Z Prezesem UKS Marysin – Joanną Kacperczyk, a od września 2011r. z Agnieszką Gzik-Karczewską współpracujemy wykorzystując bazę sportową Zespołu Szkół nr 115 dla drużyn dziewcząt i chłopców w piłkę nożną i siatkówkę naszego Liceum. Uczniowie naszego Liceum odnoszą sukcesy będąc jednocześnie członkami UKS Marysin: Jan Łuniewski z klasy 3D został Najlepszym Uczniem-Sportowcem w XXIII Liceum w roku szkolnym 2010/2011, a uczeń Andrzej Antiszko z 1C zajął II miejsce w Pucharze Polski Juniorów w sumo  28-29.10.2011r. reprezentując UKS Marysin.