Szanowni Uczniowie,

Przede wszystkim proszę Was o poważne potraktowanie zaistniałej sytuacji i postawę odpowiedzialności za samych siebie, swoich bliskich oraz całego społeczeństwa.

W związku z decyzją MEN dotyczącą kwarantanny narodowej uprzejmie proszę o wykonanie dwóch zadań:

ZADANIE 1:

Na jednej z pierwszych lekcji mówiliśmy o istocie bezpieczeństwa. Obecnie w praktyce przeżywamy zachwianie poczucia bezpieczeństwa głównie w sferze zdrowotnej, ale także w wielu innych sferach życia.

Proszę przeanalizować podmiotowo-przedmiotowy model myślenia o bezpieczeństwie i opisać w jaki sposób zagrożenie epidemiczne w Polsce związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wpływa na poczucie bezpieczeństwa obywateli w aspekcie podmiotowym i przedmiotowym?

ODPOWIEDŹ PROSZĘ ODESŁAĆ POPRZEZ DZIENNIK ELEKTRONICZNY DO KOŃCA TYGODNIA (DO PIĄTKU 20 MARCA 2020, DO GODZ. 20.00).

ZADANIE 2:

NA PIERWSZĄ LEKCJĘ EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W BUDYNKU SZKOŁY PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ RĘCZNIE PISANĄ NOTATKĘ W ZESZYCIE (NIE NA KARTCE !!) DOTYCZĄCĄ NASTĘPUJĄCYCH ZAGADNIEŃ:

Objawy, pierwsza pomoc i dodatkowe zagrożenia w przypadku:

-  Ciał obcych tkwiących w skórze (drzazgi, haczyki), w oku, w uchu, w nosie, w drogach pokarmowych, w drogach oddechowych.

-  Ukąszenia przez węże, użądlenia przez owady (osy, szerszenie), ugryzienia przez psa, ugryzienia przez kleszcza.

PRACA DLA CHĘTNYCH:

Na dodatkową ocenę można przygotować prezentację multimedialną na wybrany temat:

-  Ratowanie poszkodowanych w różnych sytuacjach zagrożenia życia: tonięcie w wodzie  i pod lodem, zadzierzgnięcia, porażenie prądem elektrycznym i uderzeniem pioruna.

-  Istota, objawy i postępowanie ratownicze w przypadku: omdlenia, epilepsji, nadciśnienia tętniczego, zawału mięśnia serowego, cukrzycy, udaru mózgu i wylew krwi do mózgu, wstrząsu anafilaktycznego.

PREZENTACJĘ PROSZĘ WYSŁAĆ DROGĄ MAILOWĄ NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. DO ŚRODY 25 MARCA 2020, DO GODZ. 20.00.

ZADANIA 1 i 2 SĄ OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH I PODLEGAJĄ OCENIE.

Pozdrawiam,
Barbara Dąbrowska