Drodzy Uczniowie, proszę o wykonanie następujących zadań domowych w zeszytach do 19.03.

Odpowiedzi na pytania powinny być napisane w zeszycie w formie obszernych notatek. Podczas pisania korzystajcie z fragmentów Dziejów Tristana i Izolody w podręczniku oraz na stronach internetowych (znajdziecie tam cały tekst utworu), jesli ktoś nie podręcznika w domu lub lektury. (Ic  podręcznik s. 217,218, 219) (Ik podręcznik s. 160-161)
Pytania:
1. Wyjaśnij dokładnie w jakich okolicznościach Tristan i Izolda wypili napój miłosny? Na czym polegała jego czarodziejska moc? Dlaczego matka Izoldy dała go córce przed wypłynięciem do Kornwalii?
2. Wytłumacz, dlaczego Tristan nie mógł poślubić Izoldy? Jakie zasady społeczne i moralne uniemożliwiały zakochanym połączenie się?
3. Czy bohaterom udało się ukryć na dworze króla Marka swoją miłość?
4. Jąką karę wymierzył zakochanym król? W jaki sposób jej uniknęli?
5. Dlaczego po pobycie w Lesie Moreńskim bohaterowie postanowili się rozstać? Czy mogli dalej prowadzić tak trudne życie?
6. Jak zakończyły się losy Tristana i Izoldy ? (0statni rozdział romansu) We czwartek 19.03. otrzymacie temat wypracowania

20 marca 2020 r.

Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że notatki dotyczące losów Tristana i Izoldy już napisaliście. Sprawdzimy je jutro  oraz w poniedziałek. Natomiast na środę 25.03. powinniście napisać wypracowanie - rozprawkę  na temat:
Uzasadnij, że miłość Tristana i Izoldy była uczuciem tragicznym. Odwołaj się do losów bohaterów romansu, zwróć uwagę na  działanie magicznego napoju, pozycję bohaterów w społeczeństwie i  ich wybory moralne oraz okoliczności śmierci. Teza pracy zawarta jest w temacie!

Prace proszę wysłać w Wordzie na mój służbowy mail do godz. 20 w środę 25.03.
Klasy wirtualne :
kod dla klasy Ic : jljegme