Zgodnie z umową po powrocie do szkoły będzie kartkówka.
Zakres materiału:

1. Miłość romantyczna - cechy miłości romantycznej, przykłady literackie. Proszę umieć wskazać różne przykłady.

2. Rola kobiety w XIX wieku i zmiana jej pozycji. Proszę uwzględnić zmiany w stroju i wiedzieć z czego one wynikały.
Emancypacja i sufrażystki - na czym polegała i kim były? Jakie prawa i kiedy wywalczyły.

3. Zmiana modelu rodziny w XX wieku i pozycja  dziecka. Zwróćcie szczególną uwagę na wprowadzenie powszechnego obowiązku szkolnego i co z niego wynika? Jeśli chodzi o rodzinę - ważna jest zmiana modelu od patriarchalnego do współczesnego. Dlaczego do niego doszło? Jakie są różnice?

Opracowujecie na podstawie podręcznika - wątek: Kobieta, mężczyzna, rodzina. Osoby, które miały prezentacje, proszę je do mnie przesłać do wtorku. Ja sprawdzę i udostępnie je Wam przez stronę szkoły.

Wstępny termin kartkówki - 1.04.2020r.