Rozdział III I IV - powtarzacie i utrwalacie materiał + z rozdziału II - Powstanie Styczniowe.

Po powrocie - ustalamy wstępnie, jeśli nic się nie zmieni - sprawdzian z tych dwóch rozdziałów.

Na najbliższy tydzień do piątku: rozdział V - I wojna światowa:

Przyczyny wojny zostały omówione. Zwracacie uwagę na
1. Fronty I wojny światowej i uczestnicy, przebieg działań zbrojnych, konsekwencje tych działań.
2. Sprawa polska podczas I wojny światowej - w polityce mocarstw i działania Polaków - zbrojne i niezbrojne. Proszę odwołać się do materiałów źródłowych.
Podeślę zadania do wykonania.
3. Rewolucje w Rosji w 1917 roku i ich konsekwencje, znaczenie dla wojny i sprawy polskiej.

Maturzyści , zgodnie z harmonogramem , proszę o przesłanie prac drogą e-meilową. Tu podaję adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ostatnie wasze prace są już ocenione, proszę sprawdźcie - jakie są ich efekty.

Bardzo proszę, ściągnijcie ze strony CKE lub arkusze.pl - arkusz maturalny z 2018 roku (matura majowa i proszę popracować nad nim).

Proszę zgodnie z zagadnieniami powtarzać materiał historii nowożytnej do 1918 roku.

Miłej lektury i dobrej pracy życzę.

Gdyby były pytania, prosę piszcie e-mail lub sms.

Założyłam Classroom dla Was. Żeby Was zaprosić - muszę mieć Wasze konta. Proszę, prześlijcie na mojego e-maila.
Będę Wam wysyłać materiały na bieżąco żebyście mogli z nich korzystać do opracowania tematów. W godzinach umówionych będziecie mogli zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi. Dodatkowo dla Was uruchamiam czat na szkolnym dysku. Ponadto, podałam Wam e-mail- proszę pytajcie , piszcie i pracujcie. Wam zostało niewiele czasu. Powtarzajcie materiał i na bieżąco wykonujcie zadania. Proszę, ściągajcie matury i ćwiczcie.
Do osób, które nie zdają matury z historii: materiał bieżący do opanowania. Wszystko zgodnie z harmonogramem, który ustaliliśmy wcześniej. Musicie napisać sprawdzian z ostatniego materiału. Jeśli wrócimy normalnie , to po powrocie będzie. Jeśli nie rozważam zrobienie go przez internet. Będę na bieżąco Was informowała. Teraz proszę, abyście jeszcze na spokojnie popracowali nad I wojną światową.
Dziękuję i czekam na odzew.
Pozdrawiam,
Mariola Bujak

Uwaga!!!
Założyłam CLASSROOM dla każdej klasy - będę tam zamieszczać materiały, które będą dla Was pomocne przy pracy. Ale praca z podręcznikiem też obowiązuje. Będę wyznaczać zadania do wykonania, tak, by móc sprawdzić, czy choć część z Was pracuje. Podaję teraz dla każdej klasy z osobna instrukcję, co należy zrobić, aby móc się zalogować.
Każdy z Was ma konto e-mail na różnych portalach, najlepiej jakbyście mieli na google, ale chyba nie ma to większego znaczenia. Tak naprawdę, chodzi o przepływ informacji. Pozostałe dotychczasowe formy także są aktualne i proszę z nich, jak najbardziej korzystać.
Uczniowie klasy III B - grupa historyczna- kod: b7byo6v. Ze swojego konta e-mailowego logujecie się do grupy.