1. Proszę Was o zapoznanie się z teorią kompozycji wpisu do bloga. Strukturę wpisu i pomocne wyrażenia znajdziecie w podręczniku na stronach 54/55. Po analizie, proszę napisać tekst z polecenia 9 na str.55, a następnie przesłać mi go przez Librusa do środy 18 marca do sprawdzenia.

2. Proszę opanować słownictwo z listy w podręczniku strona 57, opracować strony powtórzeniowe z unitu 4 str. 58-59 zarówno z podręcznika, jak i ćwiczeń.

Zaraz po powrocie do szkoły czeka nas kartkówka ze słownictwa ( lista słówek strona 57) oraz gramatyki (cały unit4).

Pozdrawiam Was serdecznie! Trzymajcie się zdrowo!
Maria Koprowska

Witam Was ponownie!

1. Proszę, abyście zalogowali się na stronę wydawnictwa Pearson, które jest wydawcą naszego podręcznika. Poniżej znajdziecie link do strony.

W strefie eDesk znajdziecie elektroniczną wersję swojego podręcznika wraz z nagraniami i szybkim kluczem odpowiedzi.

2.Po uzyskaniu dostępu, proszę abyście zapoznali się z lekcją 5.1 str. 60-61 oraz lekcją 5.4 str. 64-65 z podręcznika. Proszę przeczytać teksty, przeanalizować słonictwo oraz wykonać ćwiczenia leksykalne (dotyczące słownictwa). Proszę też odsłuczać wymowy słów na załączonych nagraniach lub słowniku elektronicznym.

3. Klasie 1D przypominam o 2 minutowej prezentacji o Krakowie ponieważ będę z niej rozliczać zaraz po powrocie do szkoły.

4. Nadal czekam na Wasze wpisy do blogów! Nie wszyscy mi je jeszcze przysłali. Jest to praca obowiązkowa!

Pozdrawiam Was serdecznie, MK

23 marca 2020 r.

Moi Drodzy uczniowie!

W załącznikach przekazuję Wam test gramatyczny z UNIT4 oraz kartkówkę ze słownictwa UNIT4.
Zwracam się do Was z wielką prośbą, abyście oba sprawdziany wiedzy zrobili UCZCIWIE, tz. bez zaglądania do książki czy konsultowania się z inną osobą.  Metodę self-check znacie z naszych lekcji w klasie. Proponuję, abyście powtórzyli gramatykę i słownictwo z unitu zanim przystąpicie do tych sprawdzianów, a potem zapewnili sobie godzinę spokoju i rozwiązali pytania. W środę przyślę Wam klucz odpowiedzi do testu gramatycznego, test ze słownictwa sprawdźcie sobie sami korzystając z listy słówek str. 57. Na koniec, proszę Was o przysłanie mi Waszych wyników tz. wynik procentowy z testu gramatycznego i liczbowy ze słownictwa.
Z góry dziękuję za uczciwą współpracę i do usłyszenia ponownie.