Drodzy uczniowie klas I b i I m,

Zbliża się termin sprawdzianu z wczesnego średniowiecza warto więc wykorzystać ten czas na rzetelne przygotowanie się do niego.

W tym celu proszę zrobić następujące zadania:

1. Wszystkie zadania z podsumowania w podręczniku – sprawdzę na lekcji
  1. karty maturalne s. 48 – 58 - przynieść proszę na pierwszą lekcję po przerwie.

W materiałach pomocniczych znajdziecie zestawienie dat, postaci, pojęć oraz zagadnień do sprawdzianu – warto skorzystać😊)

Ponieważ zapowiadana kartkówka z państw Europy we wczesnym średniowieczu nie odbędzie się w przewidzianym terminie, zrobię ją 26.03. Zakres kartkówki znajdziecie w materiałach pomocniczych.

Termin sprawdzianu : 27.03. 2020 r.

Klasa I m - Przypominam też o oddaniu wypracowań – miały one trafić do minie 12.03, ale ze zrozumiałych względów to nie możliwe. Dlatego proszę napisać na komputerze i jako dokument Word odesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 19.03. do godz. 16.00

Klasa I b

1. W ramach przygotowania do sprawdzianu, proszę opracować temat: Feudalizm i społeczeństwo stanowe (podręcznik), a następnie odpowiedzieć pisemnie na pytania na końcu tego rozdziału.
  2. Karta pracy- ćwiczenia proszę odesłać na podany wyżej mój adres do 19.03. do godz. 16.00

Materiał do samodzielnego opracowania (obie klasy):

Temat: Pradzieje ziem polskich (podręcznik)

1. notatka (w punktach)
  2. Wszystkie polecenia na końcu rozdziału
  3. Zadania:
  4. Opisz cechy kultury łużyckiej i okresu rzymskiego.
  5. Wyjaśnij pojęcia: gospodarka żarowa, gospodarka przemienno - odłogowa, Biskupin, kultura archeologiczna, plemię, ród, drużyna
  6. Opisz rolę szlaku bursztynowego.
  7. karta pracy – skany w materiałach pomocniczych

Wykorzystajcie:

Zadania w zeszycie sprawdzę na pierwszej lekcji po przerwie

Uwaga:

Z materiału samodzielnie opracowanego będzie kartkówka (terminy w Librusie).

Materiały pomocnicze:

Feudalizm - karta pracy strona 1

Feudalizm - karta pracy strona 2

Feudalizm - karta pracy strona 3

Pradzieje ziem polskich - karta pracy (do pobrania w formacie Worda)

Zakres zagadnień na kartkówkę

Początki średniowiecza - zagadnienia na sprawdzian