dsc 4347Dnia 7. 11. 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Szkoły, 100 letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz Ślubowania klas pierwszych.
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów XIII Liceum Ogólnokształcącego.
Podczas uroczystości przybliżyliśmy postać patronki Marii Skłodowskiej - Curie przedstawiając jej krótki życiorys.
Pani Profesor Ewa Orłowska ogłosiła wyniki konkursu o  Marii Skłodowskiej - Curie.
Uczniowie klasy IIIc przypomnieli informacje na temat odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku. Opisując atmosferę tej wyjątkowej chwili przytoczony został fragment pamiętnika Jędrzeja Moraczewskiego: "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości…".
Panie Profesor Mariola Bujak, Alicja Bator oraz Pani Dyrektor Edyta Całkowska przedstawiły wyniki konkursu "Selfi z bohaterem".
Na koniec klasy pierwsze zaprezentowały przygotowane prezentacje oraz odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, przeprowadzone przez klasę IIa.