dsc02343

W dniu 14 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole podwójna uroczystość – wręczenie orderu „Pro Patria” oraz finał konkursu dzielnicowego „Ojcowie niepodległości…”

W podniosłym nastroju oczekiwaliśmy na dekorację sztandaru naszego Liceum orderem „Pro Patria”. Przed dekoracją został odśpiewany hymn państwowy, a po dekoracji hymn szkolny. Wręczenia orderu i dekoracji sztandaru dokonał pan Łukasz Lewandowski – przedstawiciel Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Po ceremonii pani dyrektor Małgorzata Karpezo podziękowała w imieniu społeczności szkolnej za tak ważne wyróżnienie. Następnie obejrzeliśmy krótki program artystyczny w wykonaniu młodzieży naszego Liceum nawiązujący do tematyki odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po nim pani Mariola Bujak – nauczycielka historii i organizatorka konkursu „Ojcowie niepodległości…” omówiła jego wyniki. Nagrody uczestnikom wręczała pani dyrektor Małgorzata Karpezo wraz
z Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty - panem Andrzejem Sosnowskim.

Do konkursu przystąpiło 93 uczniów z 14 szkół w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

Przy ocenie prac brano pod uwagę:

- wartość merytoryczną ( treść, poprawność, odkrywczość, samodzielność)

- oryginalną formę ujęcia tematu

- walory artystyczne i techniczne pracy

- poprawność językową

- własną refleksję.

 

A oto zwycięzcy:

W kategorii I:

Szkoły podstawowe kl. I - IV

  1. A - prace plastyczne – rysunek/ plakat:

I miejsce:

Jakub Bojarski – Syrek – kl.IV

Szkoła Podstawowa Nr 279 im. Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”

 

Przemysław Pietraszek – kl. 4A

Szkoła Podstawowa nr 246 im. 1 Warszawskiej Dywizji

                                                     Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

 

II miejsce:  

Adrian Malec – kl.IIIA

Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg – Zarembiny

Gabriela Kikoła –4D

Szkoła Podstawowa nr 246 im. 1 Warszawskiej Dywizji

                                                     Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

III miejsce:

Aleksandra Skura – kl.IV

Szkoła Podstawowa Nr 279 im. Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”

Weronika Krześniak – kl. IIIA

Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny

      

Wyróżnienie:

Bartłomiej Król – kl.IV

Szkoła Podstawowa Nr 279 im. Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”

Joanna Miotła – kl.VIB

Szkoła Podstawowa Nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi

  1. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy”

Mikołaj Rożko – kl. VG

     Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny

W kategorii II :

Szkoły Podstawowe kl. IV- VII

  1. A – prace plastyczne – portret/rysunek

I miejsce:

Justyna Brzustowska – 6A

Gabriela Kupras – 7B

Natalia Wczysło – 7B

     Szkoła Podstawowa nr 246 im. 1 Warszawskiej Dywizji

                                                     Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

 

II miejsce:

Paulina Grobel – kl. 7C

Maciej Nidzgorski – kl. 7C

Szkoła Podstawowa nr 246 im. 1 Warszawskiej Dywizji

                                                    Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

 

III miejsce:

Małgorzata Prószyńska – 7A

Szkoła Podstawowa nr 246 im. 1 Warszawskiej Dywizji

                                                     Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

Rafał Karwan – kl. IIIA

Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny

    

Wyróżnienie:

Alicja Socharska – kl.VI

Szkoła Podstawowa nr 279 im. Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”

  1. B – prace plastyczne – album:

I miejsce:

Maria Sikorska – kl. VIIA

Szkoła Podstawowa Nr 60 im. Powstania Listopadowego

II miejsce:

Maria Górnicka – kl. 6A

Klaudia Pawlikowska – kl.6A

Szkoła Podstawowa Nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi

  1. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy”

 

III miejsce:

Ivette Kakese

Szkoła Podstawowa Nr 143 im. Stefana Starzyńskiego

  1. C – prace plastyczne – gazetka:

I miejsce:

Jakub Owczarek – kl. VB

Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida

II miejsce:

Szymon Raźniak   - kl. IVB

Szkoła Podstawowa Nr 312 im. Ewy Szelburg – Zarembiny

 

III kategoria – gimnazjum :

– prace audiowizualne - film i prezentacje

I miejsce:

Zuzanna Sokół – kl. IIIB

Szkoła Podstawowa Nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

 

II miejsce:

Ahmed Mahmoud – kl. II

Szkoła Podstawowa Nr 375 im. Orląt Lwowskich

III miejsce:

Klaudia Wyrostek

Marta Kożyczkowska – kl.II

Szkoła Podstawowa Nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Maria Janik

Aleksandra Kucharska

Szkoła Podstawowa Nr 375 im. Orląt Lwowskich

 

Wyróżnienie:

Walentyna Ewa Miszczuk – kl.IIID

Szkoła Podstawowa Nr 375 im. Orląt Lwowskich

 

 

 

IV kategoria - szkoły ponadgimnazjalne:

  1. – prace audiowizualne - film i prezentacje

I miejsce:

Julia Gruczewska

Klaudia Kosiorek

Julia Sobol -KL.IAT

Zespół Szkół Nr 12 im. Olimpijczyków Polskich

Zofia Luboniewicz – kl. IIC

Michał Sendek – kl. IIC

Radosław Olszewski – kl.IIC

             IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

II miejsce:

Laura Opala

Klaudia Mazurkiewicz

Paulina Winiarska

Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich

III miejsce:

   Bartłomiej Suchnik - kl. I

Zespół Szkół Nr 12 im. Olimpijczyków Polskich

Wyróżnienie:

Wiktoria Kucharska -   Zespół Szkół Nr 5 im. Stefana Kisielewskiego

Gabriela Kaszubowska – kl.IA - IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

Emilia Siedlecka - kl.IA   - IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

 

            

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.

M.Bujak

 


 


M.B

Starsze wiadomości:  Archiwum

 
 

 


Lokalna Akademia CISCO

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

pasek kolor2

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com